Srpen 2017

Pohled

12. srpna 2017 v 9:01 | edgar |  Téma týdne
Jako pozorovatel, který nic nedělá, jen se kochá pohledem na životy těch pod ním. Tak se mi to pokaždé jeví, když přemýšlím o tom jestli, je nějaký bůh či ne. Je pravda, že o tom zas tak moc často neuvažuji. Většinou jen, když se zakecám s nějakým věřícím, či jen s duchově založeným. Obojí bývá dost zajímavé. Pokaždé si říkám, že jeden z nás je divný. Už ani kolikrát nevím co je víc uhozený. Jsou takové dva argumenty, který slyším nejčastěji. Buď, všechno je součást božího plánu, nebo vyšší moc to řídí.

Boží plán je super, že. Pro každého má bůh něco dobrého připraveného. Ne, počkat nemá. Zkouší víru ostatních v podobě nemocí a tragédií. Což je od něj hezké. Bůh, který je vševědoucí zkouší víru lidí. Nejsem v tom moc zběhlí, ale když bůh vše ví a vše ovládá, neměl by tedy vědět, i to jestli je víra toho daného člověka opravdu pevná. Napadá mě jen to, že bůh je ten malí klouček s lupou u mravenců a strašně se baví. Což na druhou stranu chápu, něčím si musí krátit věčnost, a lidé co se dostali do nebe, mu určitě moc dobrou společnost nedělají.

Vyšší moc je oproti bohu víc super, je to vlastně anonymní seskupení něčeho neurčitého. I když každá ta vyšší moc je jiná, je to příroda, vesmír nebo magie. Tam už je to trošku složitější. Protože když máte posranej život, tak nejste jen proti tomu šedivému pánovi na obláčku, ale sám proti všem vesmíru, přírodě a magii. Nedejbože, když se všechny ty síly spojí. Pak jste úplně sám proti všem. Nejhorší je, že nevíte proč se vám to děje, u boha je to jednoduché, ten vás zkouší. Ale co proti vám může mít vesmír a příroda. U magie je to jednoduché, nějaký ošklivý černý čaroděj vás proklel.

Jedno je, ale pojí a to, když se člověk zeptá. Proč si myslíš, že se to děje? Odpověď bývá dost podobná. Většinou to bývá něco v tom smyslu, že člověk nemůže vidět ten velký plán, který je pro ně nachystaný, nebo nevím kam mě vyšší moc směřuje. Zkrátka to znamená. Já jako malí bezvýznamný človíček nemůžu vidět co se stane, a tak věřím v něco co mi dá naději, že zítra nebo za rok bude líp.