Boty

19. dubna 2017 v 11:43 | edgar
Je jaro, venku se všechno zelená, začíná všechno růst a kvést. Hlavně, a to je pro mě asi nejdůležitější, kluci začínají chodit v kraťasech a trikách. To byl pro mě první signál, že je jaro. Samozřejmě, že i holky chodí volněji oblékané, ale ty jsou mi ukradený. I když je fakt, že chodí v páru, teď se mnou jezdí autobusem mladej kluk, kolem dvaceti, pokaždé na něj čeká jeho přítelkyně se psem. Občas mi připadá, že soutěží se psem, kdo se na něj těší víc. Pes se za ním rozeběhne a skoro na něj skočí, to samé dělá i ona. Jednou to pes trochu nevychytal, a spletl si mě se svým pánem. Nevím co ho k tomu vedlo. Jeho přítelkyně to zatím nedělá. Svým způsobem mi to připadá dojemné a doufám, že jim to vydrží dlouho. Občas, když procházím kolem nich, tak tiše závidím, a to věc je zlá.

Po několika letech, asi po čtrnácti, jsem si koupil boty Steels. Vždycky jsem si je chtěl koupit, byla to pro známka rockera, taková součást uniformy, stejně jako džíny a mikina s kapelou nebo triko. Před tím jsem si je nekoupil z toho důvodu, že jsem těžký boty nosil v práci, a nechtěl jsem je mít i jako součást civilního oblečení. Tak jsem si kupoval jen plátěnky, takzvané KurtCobainky. jak jsme jim říkaly v učilišti. Teď, když už jsem přes rok v montovně, a takzvaně jsem si od těžkých bot odpočinul, mě napadla myšlenka, že si je konečně koupím. Tak už mám konečně své vysněné boty z dob puberty.

Jak se tak zima přeměnila na jaro, tak začali v práci, v kuřárně, rozebírat krom Výměny manželek a Prostřena, i moje oblíbené téma. Co budeme dělat na zahradě? Minulí rok mě měly za podivína, že nemám zahradu, kde bych se po práci lopotil. Nejvíc mě dostal kolega, který mi popisoval, jak pěstuje růže, a pak je nosí svému partnerovi. Dokážu pochopit, že má někdo zahradu, a tam pěstuje zeleninu a ovoce, protože se to dá jíst, nebo jinak zpracovat, v případě ovoce zkvasit. Ale mít zahradu kvůli kytkám jde mimo mé myšlenkové obvody. Asi to je tím, že každá věc má, podle mě, nějakou užitečnou funkci, a v zahradě, kde se pěstují kytky, jí nevidím. Tedy až na případy, kdy se pěstují kytky na kšeft.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 21:13 | Reagovat

Účel záhrady môže byť zábava toho kto sa o ňu stará :-) Nie všetko má úžitok. Niektoré veci len jednoducho prinášajú radosť :-) Mimochodom nie je zlé, že závidíš, je to len prirodzené ^^

2 Edgar Edgar | 24. dubna 2017 v 15:34 | Reagovat

[1]: Ta závist byla spíš připomínka textu Jiřího Grossmanna, Závidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama