Předsevzetí

4. ledna 2016 v 23:00 | Edgar |  Téma týdne
Novoroční předsevzetí jsem si nikdy nedával. Pokaždé jsem si říkal a bylo mi to víc než jasné, že bych ho, ani nesplnil a k čemu by mi bylo, dát si za úkol něco co bych nikdy nedodržel. I když je fakt, že jsem se občas o to pokoušel, ale pokaždé bez výsledků. Jsem toho názoru, že když budu chtít na sobě něco změnit, tak to udělám hned, bez nového roku.

Ten to začátek nového roku mě k předsevzetí vyzývá. Jednak tím, že jsem se pár dní před vánocemi dozvěděl, že jsem bez práce a taky tím, že bych konečně chtěl bydlet se svým drahým. No a pak tu je spousty maličkostí jako třeba přestat se přežírat, zhubnout nabraná kila, přestat už úplně kouřit a zapracovat na své fyzičce. To jsou, ale spíš takové maličkosti, které udělám bez jakéhokoliv předsevzetí. Hubnutí se už dostavilo, protože jsem se podíval do zrcadla. Přestat kouřit je celkem jednoduché, ale musím prostě najít ten správný důvod, který jsem bohužel ještě nenašel. Jelikož na mě neplatí řeči o uspoření peněz a šetření zdraví, tak to chvíli potrvá, ale věřím, že ho objevím. Co se týče toho zbytku to jde jedno s druhým. Přestanu se přežírat a začnu se víc pohybovat a bude i ta fyzička lepší.

Problém bude v těch dvou hlavních. Začínám sice noví rok tím, že hledám práci to mě ale, moc netrápí. Stejně by se to stalo. Plánoval jsem to, ale až tak po třech měsících. Horší je, že se musím pokusit najít si práci blíž ku Praze, nebo ve firmě, která má pobočky i v Praze, abych se tam pak mohl přesunout. To je, ale ještě těší než jsem čekal. Protože se firmy moc nehrnou do toho, aby zaměstnali člověka, který dělal sedm let v lese. Zatím mám jen jistotu v tom, že ve vojenských lesích nabírají těžaře, což mi moc nevyhovuje, v lese už dělat nechci.

Druhá část je běh na dlouhou trať. Co se, ale dá dělat, svého partnera a teď i snoubence miluji a chci s ním být už navždy. Což zní dost děsně, když si uvědomím, že jednou budeme párek důchodců, kteří budou chodit nakupovat jogurty v akci do supermarketu. Asi vynecháme super markety a jen budeme párek nerudných dědků, kterým vadí mladí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama