Ideál

21. prosince 2015 v 11:00 | Edgar |  Téma týdne
Když si člověk představí svůj ideální svět, tak to může pro něj nádherné místo, kde by stálo za to žít a každý den by ho bavil, cítil by se konečně volný a spokojený. Taky se, ale může stát, že takové místo se pro člověka může stát peklem na zemi, protože do svého ideálního světa si představí takové věci, které mu vezmou chuť do života a vůbec se to místo pro něj stane utrpení.
Sice se to někomu může zdát divné, ale je to tak, protože když člověk nepřemýšlí, tak se nechá unést a představí si extrémy, které by v tom světě chtěl. Přišel jsem na to, když jsem se jednou bavil se svým partnerem. Jelikož on je takoví, že ho nebere historie, tvrdší hudba a literatura, což je pravý opak mě. Jednou jsem si říkal jak by bylo bodré a ideální kdybychom měli stejné zájmy. Hned mě napadlo jak by to bylo super, vlastně by jsme spousty věcí dělali společně, pak mi docvaklo, že by to zas taková výhra nebyla. Hlavně protože bych se s ním neměl o čem bavit. Protože s největší pravděpodobností by jsme četli stejné knížky a to by znamenalo, že vlastně v těch oblastech máme stejné znalosti. A já nesnáším, když mi lidi říkají věci které vím a opakují se, což by se sto procentně stalo, takže by jsme spolu prohodily jen ráno pár vět. Třeba ráno u snídaně, pak při návratu z práce a nakonec dobrou noc. Podle mě je to lepší, tak jak to je. Nakonec ho miluji protože je úplně jiný než já.
Ten extrém se, ale netýká jen partnerského soužití, lehce se dá ulítnout i obyčejných věcech třeba v bydlení. Dlouho jsem si přestavoval velkou vilu s bazénem a služebnictvo co by mě obletovalo. Samozřejmě by mi říkali pane a kdy by jsme byli v Anglii, tak Sire Davide. Dneska si už nemyslím, že to by byl ten praví ideál, ale naopak, že by mě to, asi brzy zabilo. A nebo bych se z toho zbláznil. To sice taky není nejhorší, spousta blázinců je v příjemných lokalitách. Dneska už mám představu zcela jinou. Týká se to samoty dál od lidí a bez služebnictva. Tou samotou nemyslím, že by se tam chovali ovce a kozy. Stačila by jedna kočka a jedna uslintaná obluda, to je krycí jméno pro psa.
I přes různé změny, které jsem ve své přestavě o ideálním světě udělal, si osobně si svůj ideální svět, ze kterého by mi nehráblo, nedokáži přestavit. Pokaždé docházím k názoru, že to je buď moc nebo naopak málo. Je ale jedna věc, kterou bych si ve svém neideálním, ale v tom reálným přál už od svých šestnácti let. Bylo to, když jsem poprvé šel se svým tehdejší přítelem na vlak, který mě vezl z internátu domů. Stáli jsem na perónu já jel na sever on na západ. Rozloučili jsme se dlouhým polibkem. Byla to velice nádherná chvíle, která byla zkažena tím, že jsem se já blbec, rozhlídl kolem sebe. Lidé na nás koukali jako na nějaký humusáky nebo jako nějaký prašiví lidi. Od té doby si přeji, aby ty pohledy těch lidí skončily, taky na ně necivím, když se líbají se svojí holkou. Vím, že to je nereálné, ale přát si to můžu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasa Sasa | 21. prosince 2015 v 11:16 | Reagovat

Ahoj zahlasovala by si za mna prosím ťa ?
http://www.4fans.cz/hlasovani/hlasovani/detail/184
Dakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama