Uhlí

5. listopadu 2015 v 21:14 | Edgar
Ráno bylo bez jinovatky to mě docela zklamalo, ale co se dalo dělat. Bylo takové příjemné teplo a obloha byla zatažena, jen místy vykukoval měsíc. To nejhlavnější byl vzduch, bylo totiž hodně cítit, že lidé v domcích už topí uhlím a dřevem. Nevím proč, ale mám rád tu vůni, je mi jasný, že pro někoho to je smrad, ale mě to prostě voní. Zároveň mi to, ale bohužel připomíná, že se blíží vánoce a nejen to, už od půlky října přecházejí markety na vánoční výzdobu. Zjišťuji, že čím jsem starší tím víc mi ten svátek vadí. Pokaždé, ale zatnu zuby a nechávám to plavat.

Dneska jsem potkal po dlouhé době kamaráda ze základky. Hned se na ulici ke mně hlásil, což mě docela i naštvalo, protože ve čtvrtek obvykle nemám na debily náladu. Tak jsem ho aspoň pozdravil aby neřekl. To bohužel nestačilo, zastavil mě a musel jsem s ním vést ve skrze nudný rozhovor o ničem. Zakončený větou, někdy příště. Když si to tak uvědomím, tak to bylo celý v duchu té skladby od Kaťáků.

Jeden čas to tak nebylo. Měli jsme si co říct, ale trošku se to pokazilo, když on chodil do učení do nedalekého města, zatím co já jsem byl v internátu v jedné horské vísce. Jezdil jsem domů jen na víkendy a nějak jsme se začali odcizovat. Když jsem si to uvědomil, tak jsem se to pokoušel napravit, ale už to nešlo, potkávali jsme se zřídka a buď v hospodách nebo na nějakých akcí. Tam jsem se pokoušel s ním navázat rozhovor, pokaždé jsem bohužel zjistil, že naše zájmy už nejsou stejný a pohled na svět se též změnil. Úplně jsem to vzdal, když jsme se potkali zcela náhodně na narozeninách jednoho kluka, se kterým jsem jeden čas spával. Docela mě překvapilo, že tam je se svojí přítelkyní. Tak jsem s ním aspoň pokecal. Najednou uprostřed hovoru řekl. "Podívej se na ty dvě hnusný buzny." A ukázal směrem kde se oslavenec vykousl s nějakým sportovcem. Ještě dodal. "Ještě, že je těch úchylů tak málo." Hned mi došlo, že neví kde je. Musel jsem se pousmát, což on bral, asi jako můj souhlas s jeho názorem, což byla velice mylná úvaha. Jenže on v tu chvíli čekal nějaké moje vyjádření. Z toho mě naštěstí zachránila jeho mladá, která mu šla říct, že chce domů, protože je pozdě. S tím souhlasil. Rozloučili se se mnou a šly pryč. Celý zbytek večera jsem přemýšlel, kde se tu oni dva vzali. Celé mi to bylo objasněné až ráno, kdy jsem zjistil, že jeho mladá je sestra toho oslavence. Neměl jsem ani ponětí, že má ségru. No ono popravdě, během té doby co jsem s ním spával jsme si moc věcí neřekli. Myslím, že jsme neznali, ani svoje celé jména. Od té doby jsem byl na vážkách, zda mu řeknu, že byl na oslavě narozenin, kde z padesáti lidí bylo osm heterosexuálů.

Doma jsem zapadl do křesla a po náročném pracovním dnu, jsem si do uší nahulil Metallicu. Takzvaně na plný koule, protože ta se poslouchá jednině nahlas. Na internetu jsem se koukl pořádně do mapy, abych věděl kudy v sobotu půjdu do té zaniklé vísky. Už se tam docela těším i počasí by mělo přát. Jen doufat, že se nerozhodneme zítra, že by bylo dobré dělat i o víkendu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama