Kmínka

6. listopadu 2015 v 22:42 | Edgar
Jo pátek konečně. To je ten den na který čekám celý týden. Teď poslední dobou má i stejný průběh, hlavně v práci. Kolegovi ve čtvrtek odjede za sestrou jeho žena i s dítětem a on se může beztrestně zbourat jak zákon káže. Takže ho ráno budíme, když ho vzbudíme, tak z něj táhne jak z pivovaru. Už si na to zvykám a jsem docela rád, že tyhle stavy má, už jen v pátek. Navíc to znamená, že se budu celý den smát a budu mu při každé příležitosti říkat větu. Čupera pil. Na to pokaždé reaguje větou z jiné pohádky. Byl jsem u Mojžíše a dal jsem si kmínku, protože mám po ní krásný sny. Celý den se bavíme tím, že cituje naše oblíbené pasáže z Werichovo pohádek. To samé jsme dělali i dnes.

Celý den nám aspoň svítilo slunce, jen odpoledne byla menší krize, když spadlo pár kapek, pak se zase rozjasnilo. Napadlo mě, že bych mohl vyjít výš na kopec a podívat se dolů na město. Ten pohled mě docela zajímá. Děláme teď nad Litvínovem, a kdo to město zná, nebo dával v hodinách zeměpisu v základní škole pozor ví, že u Litvínova je velký povrchoví důl a velká chemička. Hodně mě to zajímá. Chtěl bych to vidět celé pohromadě. Příroda mi, ale nepřála. Viděl jsem jen, jak je vše dole zahaleno v mlze. Přesně takoví pohled jsem jeden čas vídával, když jsme jezdily domů z Božího daru. To, ale bylo trošku jiný, protože z té mlhy vykukovaly komíny elektráren a hulily. Skoro to vypadalo tak, že ten dým co jde nahoru padá pak dolů a zahaluje okolí do mlhy. Docela mě štvalo, že jsem v té době nevozil sebou foťák.

Pracovní víkend nehrozí, takže se připravuji na zítřek. Jediné co mi to kazí je předpověď počasí. Zatím slibují déšť, z toho moc radost nemám, protože v neděli se mi nechce chodit po horách. No přinejhorším to odložím na další týden. Přece jenom mám docela dost času a když to, ani tak nevyjde, tak tam půjdu rovnou na ostro s Lukášem, aspoň to bude větší zábava.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama