Jinovatka

4. listopadu 2015 v 21:08 | Edgar
Dneska po ránu, když jsem se podíval z okna tak to vypadalo, že bude hnusná zima. Všude byla jinovatka, počítal jsem s krutou zimou, tak jsem se podle toho oblékl. Venku jsem zjistil, že to zas tak strašné není. Cestou jsem trochu zalitoval, že mám na sobě tolik oblečení. Celou cestu jsem se potil jak prase, pospíchal jsem do garáže, abych ty hadry ze sebe sundal. Docela jsem překvapil ostatní, když nadávali jaká zima a já se začal svlékat s tím, že je poměrně teplo. Začali hned na mě koukat jako na největšího exota, kterého kdy po ránu viděly. Na to už jsem celkem zvyklí, takže jsem se nenechal vyvést z míry a sundaval jsem ze sebe zbytečné mikiny.

Během dne už bylo slunce, i když ránu docela bojovalo s mlhou. Naštěstí děláme poměrně vysoko, takže mlha šla dolů a na kopce svítilo slunce. Postupně během dne všichni uznali, že je teplo a následovali moje raní počínání. Celý pracovní den mi přišlo zajímavé koukat se, jak po pádu stromu na zem ještě na něj padalo červenožluté listí. Sice nepatřím mezi ty lidi, kteří obdivují přírodu a její zázraky, ale tohle bylo fakt dobré.

Po práci jsem šel rovnou domů. Vynechal jsem přejídání jen jsem se střídmě najedl. Pak jsem si sedl do křesla pustil si počítač a začal jsem hledat na mapách nejlepší cestu, k jedné zaniklé obci kousek nad městem. Když jsem byl minulí víkend od toho místa s Lukášem, projevil zájem o to místo. Sám přesně nevím kudy se tam chodí. Byl jsem tam naposledy, když mi bylo osmnáct a navíc jsem tam jel s jedním kamarádem autem a ještě z druhé strany. Pamatuji si, že tam byly obvodové zdi domů. Sám jsem teď docela zvědaví co tam teď je. Podle fotek ze stránek zaniklé obce, tam ještě to obvodové zdivo je a docela zachovalé. To mě docela potěšilo. Když jsem se, ale podíval pořádně tak jsem zjistil, že ty fotky byly foceny v roce dva tisíce čtyři. Což odpovídá zhruba té době, kdy jsem tam byl naposledy. Takže jsem se rozhodl, že tam jako první radši půjdu sám, abych zjistil jak to tam vypadá, než vytáhnu Lukáše na ten pochod. Je štěstí, že v okolí je docela dost zaniklých obcí nebo usedlostí, takže záložních plánů je až, až. Posledně, když tu byl tak jsme šly na starý krchov s rozpadlým kostelem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama