Deset

25. října 2015 v 19:35 | Edgar |  Téma týdne
Deset důvodů proč mě někteří lidé tak strašně štvou.
První co mě fakt štve. Jsou zbytečné otázky, například, jak se máš, jak to jde nebo oblíbené co je nového. Všechno to jsou zdvořilostní otázky, na které člověk odpovídá automaticky, bez toho aniž by uvažoval o tom co říká. Protože je tak naučen. Už ve škole mě učili, že ve skutečnosti nikoho nezajímá, to na co se ptá, ale je to zdvořilé a čeká tu samou zdvořilou odpověď. Uniká mi smysl těch otázek. Samozřejmě je také používám, ale jen u lidí co mi neodpovídají lží.
Druhá věc co mě štve. Je to, že lidé přede mnou se zastavují. Tím myslím hlavně to, když jdu rychle v marketu s tím, že si chci vzít jen pár potravin a pak rychle zmizet. Tak se přede mnou zastaví lidé s vozíkem, veprostřed uličky pochopitelně, a rozhlíží se. V té chvíli jsem rád, že ti lidé mi nemohou číst myšlenky, většinou myslím na jejich ubití. Občas se mi to taky stává v práci. Kdy jdu v lese do kopce, kolega který jde jako první najednou zastaví uprostřed toho kopce. Tím mě zabrzdí a musím ho obejít. Pokaždé jim říkám, nechte mě jít prvního, ale je to prd platný.
Třetí věc co mě fakt štve. Je čekání na pivo v poloprázdné hospodě. To mě vytáčí skoro k nepříčetnosti. Mám pochopení, když si obsluha chce dát cigaretu, ale čekat deset minut bez vysvětlení, proč nemám pivo, je na mě fakt moc.
Čtvrtá věc co mě fakt štve. Je to, když někdo řekne, že přijde v určitou hodinu, a pak přijde pozdě. Samozřejmě, že se ani neomluví nebo nevysvětlí proč měl zpoždění. To je něco co mě štve celý život, protože moji kamarádi mají spousty krásných a dobrých vlastností, jenže dochvilnost mezi ně nepatří.
Pátá věc co mě fakt štve. Je, když se s někým bavím o počítačích a řeknu, že používám linux, tak mě začne přesvědčovat o výhodách windows. Většinou ho nechávám, ať se vykecá, neodpovídám mu na to co mi říká. Okna jsem používal dlouho, najednou jsem je používat nechtěl, tak nechápu proč mě někdo přesvědčuje, že dělám špatně, když užívám linux. Několikrát jsem přemýšlel o tom, že jsou ti lidé sponzorováni.
Šestá věc která mě fakt štve. Jsou takzvaní konspirátoři, hlavně ti co vidí všude nějaké spiknutí, ať už vlády nebo nového řádu. V jistém ohledu je chápu, také jsem měl období, kdy jsem věřil na kde jaké věci. Hodně jsem věřil na to, že sem cestují mimozemšťané. Nikomu jsem to, ale necpal protože jsem si pokaždé říkal, že to nikoho nezajímá. Po čase jsem si řekl, že kdybych byl mimozemšťan, který umí cestovat vesmírem, tak bych na zem jezdil jako do zoo. Od té doby jsem toho nechal.
Sedmá věc která mě štve. Je, když se bavím s někým o filmech řeknu, no mě se zdála lepší kniha. Odpovědí mi je. Podle toho filmu udělali i knížku? Na to už moc nereaguji, jen se pousměji a nechávám to být. Můj mozek, ale řve ty blbe jeden, ta kniha byla napsaná dřív, než byl nějaký podělaný film.
Osmá věc která mě štve. Je to jak je spousta lidí u piva se najednou experti na všechno. Samozřejmě sám mám tenhle problém, u mě je, ale rozdíl ten, že poznám kdy nediskutuji ale melu hovadiny. Štve mě, že nemůžu posoudit zda to funduje i u našich sousedů, nebo to je jen česká specialita.
Devátá věc co mě štve. Je, když někomu řeknu, že jsem na kluky, tak se zeptá. Jak jsi to poznal? Odkdy jsi na kluky? Jeden čas jsem si říkal, že se na to budu pokoušet odpovědět bez ironie. Už mi to ale nejde. Tak vždy odpovím tu největší hovadinu co mě napadne.
Desátá věc co mě štve. Je, když sedím v klídku u baru, pokud možno v nejtemnějším koutě. A najednou ke mně přijde známí, řekne mi pojď se bavit s ostatními. Cožpak nechápe, že mezi ně nechci jít? Kdybych chtěl, tak tam sedím už dávno. Když je hodně natvrdlí, tak tam u mě stojí a přemlouvá mě, což je pro oba velice potupné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Profesor Hagrid Profesor Hagrid | Web | 25. října 2015 v 20:59 | Reagovat

Ké :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama