Zavináči

26. září 2015 v 22:36 | Edgar
Po tom grilování jsem se probudil s kocovinou, a ještě k tomu nahý na podlaze přikrytý dekou. To se mi dlouho nepovedlo. Byl jsem rád, že jsem si ten přesun do jiné hospody, nebo na kebab rozmyslel. Asi bych spal venku nebo na schodech. Pak přišla v úvahu ještě jedna varianta, že bych se teď vracel domů z hospody.
Oblékl jsem se do rozházených hadrů. Docela bylo divný, že jsem nemohl v pokoji najít trenky. Vždy když jsem takhle na šrot, tak je většinou sundavám i s kalhoty. Teď jsem udělal, vyjímku, protože jsem je našel na posteli. To se mi zdálo hodně uhozený. Jako by mi vyšší moc dávala další důvod, proč nepít. Šel jsem si koupit snídani. Přemýšlel jsem o tom co mi teď asi nejvíc spraví chuť. Po chvíli jsem v tom měl jasno, budou to buď utopenci nebo zavináči. Chvíli jsem chodil po marketu, a hledal něco k pití. Přemýšlel jsem o pivu nebo o zkvašených jablkách. Po chvíli jsem si uvědomil, že to není nejlepší nápad, tak jsem začal hledat nealko. Výběr byl jasný vyhrála to cola. Šel jsem k lahůdkám, a koupil si dva zavináče a chleba.
Doma jsem si sedl ke kompu, a začal jíst ty zdechlé ryby. Zapíjel jsem to colou, protože jsem měl žízeň jak trám. Zavináči byly kyselejší než jsem čekal, takže jsem vychlastal celou dvou litrovku. Po snídani jsem se pustil do čtení knihy o Pink Floyd, kterou napsal Nick Manson. Napadlo mě si to po dlouhé době přečíst, protože jsem slyšel v radiu o tom, že v kinech bude koncertní verze The Wall. Byli doby kdy jsem ten film viděl i pětkrát za týden. Když jsem neviděl film, tak jsem si pustil to album. I teď to patří mezi mé oblíbené filmy, i když se spíš přikláním k tomu, že to jeden dlouhý video klip.
Kolem druhé hodiny mi zavolal kámoš co mě včera ožral. Jestli jsem v pořádku, a jak jsem dopadl. Ujistil jsem ho, že jsem v pohodě. On a ostatní to táhli do ranních hodin. Byl jsem rád, že jsem zmizel. Za to jsem dostal i ocenění, že vím kdy mám dost. Po dokončení telefonátu jsem si dal oběd. Deset knedlíků hodně vepříka a špenátu, k tomu další colu. Když jsem to viděl na stole, tak mi došlo, že jsem k hubnutí co jsem chtěl začít vykročil správným směrem. Když jsem totiž vlezl na váhu zjistil jsem, že mám pár kilo navíc, tak jsem si řekl, že je sundám.
Když jsem se strašně přežral, a vypil další dva litry coly rozhodl jsem se, že to by stačilo. Udělal jsem si zelený čaj a zařekl se, že týden nebudu pít colu a energiťáky. Pevně doufám, že mi to vydrží, jako další bod bude, že uberu na sladkým, a přestanu se přejídat. Posledně mi to vydrželo měsíc.
Zbytek dne jsem se věnoval už jen čtení a poslouchání muziky. Soused vedle mě vyrušil tím, že začal vrtat do panelu. Nevím co tam zase vyváděl. On je takoví kutil, že jednou za čtvrt roku dává v té králíkárně něco dohromady, nebo něco vylepšuje. Mám na to teorii, že to je tím, že je sám a nesouloží. Už několikrát mě napadlo, že ho vytáhnu na pivo, a dohodím mu volnou kamarádku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama