Šípy

13. září 2015 v 19:29 | Edgar
Dneska jsem si po ránu, dal pauzu od anglického humoru. Místo toho jsem si pustil, jeden starý český seriál jménem Záhada hlavolamu. Musím podotknout, že jsem to viděl až po přečtení Foglarovek. Ty jsem četl taky poměrně pozdě. Záhadu hlavolamu jsem dostal k dvanáctým narozeninám, a ještě k tomu tři knihy od Jestřába. Přečetl jsem je poprvé až v patnácti letech. Pokračování jsem četl, až když mi bylo dvacet dva.
Každá ta kniha mi to přišla strašně naivní. Takhle se moc kluků kole mě nechovalo. I když co já vím, třeba to tak tenkrát bylo, že ti hoši byly opravdu, tak čestní pravdomluvní a poslušní. Myslel jsem, že to je jenom v těch knihách, který se týkají rychlých šípů. Ale ne, v každé knize byly stejní, i když třeba ze začátku měli nekalé úmysly. Pak se přidali k oddílu, nebo se chytli správné party kluků, a byli zase čistí jak okvětí lilie.
Osobně nemám zkušenosti ze skautu. Nikdy mě to to tam netáhlo. Proč taky. Město ve kterým jsem vyrůstal bylo, a je obklopený lesy. Z jedné strany je doupov a z druhé krůšnohoří. Navíc jsem ve třetí třídě seznámil se svým do teď velice dobrým kamarádem, který bydlel v jedné vísce nad městem. Takže jsem se tam učil různé věci, které Jestřáb popisuje ve svých knihách, a i něco navíc, což bylo kouření cigaret.
Seriál jsem dokoukal poctivě do konce. Nedokáži už, ani spočítat kolikrát jsem to viděl. Nevím co se mi tam líbí víc. Jestli to, že celý ten seriál má ponurou až skoro hororovou atmosféru, a to převážně díky tomu, že je to černobílé. Díky čemuž Stínadla jsou opravdu strašidelná čtvrť, ve který bych se v noci nechtěl pohybovat. Nebo to, že tam některý kluky hrají už trošku starší herci. Kterým lze jen těžko uvěřit, že jim je kolem patnácti.
Nevěděl jsem co si po šípech pustit. To je vždy takové dilema. Buď mám chuť se podívat na nějaký historický krvák, nebo nějakou úplnou blbost. Samozřejmě mě hned napadlo pustit si něco z nové superstar. To jsem, ale zamítl s tím, že včera mi to stačilo. Nakonec jsem se rozhodl, že si pustím pořádný pralesní nářez, a k tomu si začnu číst zprávy z internetu. Zrovna moc povzbudivá tato aktivita nebyla. Ještě, že mi do toho hulákal Max. Po zhlédnutí ksichtbuku jsem zjistil, že tam to je ještě horší. Nemohl jsem se dneska ubránit myšlence, prostě si ksichtbuk zrušit. Když se to tak vezme, tak ho stejně moc nepoužívám, a na to abych si četl debilní názory, mi stačí diskusní forum, na jakýmkoliv zpravodajským serveru. Tak jsem to zabalil. Radši jsem otevřel Draculu a začal číst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama