Mlčení

4. září 2015 v 20:26 | Edgar
Dneska byl strašný den, bylo to hlavně zapříčený tím, že je pátek a pak, jako bonus byl jeden kolega byl po těžké opici. To znamenalo, že byl mimo formu. Bohužel jsem se do té jeho vlny docela zapojil. Takže jsem byl taky takový vláčný. Z čehož neměl radost traktorista. Hlavně kvůli tomu, že na nás věčně čekal. No nedalo se nic dělat, měli jsem to celý na praku, ale přežili jsme to ve zdraví a našli jsme i nějaké houby. To se prostě stává, když se chlapi v lese nudí.

Dneska můj mladý dělal opravky z němčiny. Hodně jsem mu držel palce, ať to udělá. Německý jazyk moc neovládám, takže jsem mu bohužel v tomhle směru nemohl být nápomocný. To mě docela i štve v literatuře jsem se mu snažil pomoci, seč to šlo. A udělal to, za co jsem byl rád, hlavně mě potěšilo to, že nemám maturitu a pomáhal jsem mu v maturitních věcech. Hlavně ho obdivuji, že se do něčeho takového pustil. Od té doby co jsem se vyučil si sám osobně nedokážu představit, že bych šel znovu do učení.

Po práci jsem šel do hospody, dát si pár piv na oslavu, že to můj drahý udělal. Samozřejmě to ještě nevím, ale držím mu palce a věřím mu, že to udělá i přes jeho averzi vůči německému jazyku. Sám nevím, proč si nezvolil angličtinu, když je mu němčina proti srsti. Osobně si myslím, že to byla špatná volba na základce.

Na základce jsem se učil angličtinu, na učilišti učili jen němčinu. K němčině mám své výhrady hlavně kvůli historii českých zemí. Angličtina mi šla docela dobře. Kdybych se já vůl, jí víc věnoval, tak udělám líp. Pořád si říkám, že bych se měl někdy ve volném času víc věnovat tomuto jazyku, ale skutek vždy utekl.

V hospodě jsem se věnoval jen pití, od toho hospody jsou. Ostatní to vycítily, takže se mě pokoušely zatahovat do rozhovorů. Jak jsem, tak seděl na baru, tak jsem lecos z je jichych řeči pochytil. Chtě nechtě se mi dostalo pár nových drbů do hlavy. U mě mají ty drby tu výhodu, že tam kde jsou zůstanou. Dál je ze zásady nepouštím.

Vzpomenul jsem si na nedávnou alkoholickou seanci, se svým hodně dobrým kamarádem. Myslím tu akci s jágrem a sektem. Tehdy mě zpovídal s kým jsem a podobně. Strašně se mi líbilo to, že on to vůbec netušil. A to mluvil s lidmi, kteří byli víc než informováni. K němu to nepustili. Nevím proč to tak neudělali, ale jejich přístupu si strašně cením. Zpětně, když o tom přemýšlím, tak vlastně bych od nich, ani chování neočekával. Protože jsme nikdy v partě moc neřešili, kdo s kým a proč spí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama