Kouř

5. září 2015 v 22:43 | Edgar
Sobota byla sice pracovní, ale docela zábavná. Hlavně čehož jsem si cenil nejvíc, byla rychlá už v jedenáct jsme měli hotovo. Protože nás pojila jedna myšlenka a to rychle udělat práci a pak domů či hospody. Já jsem mířil do hospody, kde jsem si dal šest piv a pak tradá domů.
Celý den se mi vracel sen co se mi zdál, před tím než jsem se probudil. Byl docela podivný. Byl jsem člen ochranky nějakého člověka, ani nevím co byl zač. Vím, že ho napadli a já se ho pokoušel chránit co to šlo. Hodně mi to připomínalo jeden akční film. Docela mě rozhodilo to, že jsem běhal. Že jsem v tom snu zabil pár lidí mě moc netrápilo, protože všichni vypadali jako jeden kretén, kterého znám ze základky. Skončilo to mým neúspěchem, kdy jsem koukal na auto, jak odjíždí s mrtvolou toho týpka pryč. A já stál u silnice s rozbitým ksichtem.
V hospodě jsem v klidu popíjel, původně jsem měl v plánu jít vedle do trafiky a dobít mladýmu kredit, ale to nedopadlo, protože trafika měla otevřeno jen do jedenácti. Mám pocit, že se trafiky proti mně spolčily. Tak jsem se v hospodě seknul. Stál jsem u baru a poslouchal nové drby a zajímavosti. Bylo to jako obvykle, kdo s kým spí, koho stará vyhodila a kdo co ukradl.
V klidu jsem tam stál a nevšímal si ničeho. Dokud si vedle mě nestoupl jeden vůl. Dal si kafe a nevím proč, cítil povinnost se mnou mluvit. Měl jsem pro něj částečně pochopení, dokud do mě nezačal neúmyslně rýpat.
Začal mi vykládat ,jak je hnusný sedět v zahulené hospodě a jak by kuřáky nejradši vymýtil. Na to jsem nemohl reagovat jinak, než tak že jsem si zapálil. Pět dní jsem nekouřil, pak stačil jeden blb a porušil jsem to. Moc nechybělo a kouř jsem foukal do toho jeho hnusného ksichtu. Vím, že to ode mně nebylo hezké, ale patřilo mu to. Člověk, který jde na kafe do čtyřky hospody a stěžuje si, že tam je na huleno si to zaslouží. Už se mnou víc nemluvil, přemýšlel jsem jestli to bylo za odměnu či za trest.
Šel jsem domů, kde jsem se dospal, protože jsem byl unaven z piva a práce. Přemýšlel jsem, že půjdu v neděli se podívat po houbách. Zatím jsem stále na vážkách. Hlavně protože má pršet a taky co jsem slyšel v hospodě, tak kolem města jich moc neroste, a když jo tak to jsou klouzci. Ty mi moc nejedou, chtěl bych jít pro masáky a bedle. No uvidím zítra ráno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama