Grilování

26. září 2015 v 20:01 | Edgar
Pátek už od rána byl podivný. Vstal jsem brzy, ani jsem nemlátil mobil za to, že mě budí. Byl jsem dobře naladěný, a těšil se do práce. V průběhu dne jsem se pak hlavně těšil na to, že si dám v hospodě pivo. Chtěl jsem si dát opravdu jen dvě piva. Byl jsem o tom přesvědčen celý pracovní den, pak jsem si, ale řekl, že když potkám známé, tak zůstanu déle. To se nestalo, tak jsem si dal opravdu jen dvě piva. Pak jsem šel domů.
Než jsem se doma najedl, začal mi zvonit mobil. Volal mi kamarád, jestli nechci jít grilovat k jednomu známému. Ten bydlí v jedné vísce, kde není ani hospoda. Je tam jen kostel, kravín a rozpadající se statky. Dlouho jsem tam u něj nebyl. Hned jsem se rozhodl, že tam s ním pojedu. Navíc jsem dostal chuť na grilované maso, které jsem dlouho neměl.
Jeli jsme ještě do marketu pro maso a pití. Chtěl jsem vzít flašku kořalky, ale byl jsem ujištěn, že tam bude půllitr Jima. To se mi nezdálo málo, chtěl jsem vzít další, ale bylo mi v tom zabráněno. Chtěl jsem mu vynahradit, to jak jsem s ním byl ve Varech na burgrech. Nechal jsem to tedy při jeho. Vzal jsem dvanáct plzní a kus masa.
Sešlo se nás pět, pak ještě jeden přibil, ale ten jen hostoval pár minut. Docela mě překvapilo, že se pár věcí v té vesnici změnilo. Hlavní změna byla ta, že tam už mají hospodu, a další změna byla na zahradě, kde jsme grilovali. Ohniště bylo jinde, a ubyla tam rozpadlá stodola. Jinak vše bylo při starém. Docela vtipný bylo to, že jsme tam byli tři Davidové.
Seděli jsme a debatovali o různých věcech. Kdyby nás někdo nahrával nebo odposlouchával, tak by asi čuměl jak vypadá pořádný zemitý politicky korektní slovník. Obzvláště pak po tom co jsem pokořil šesté pivo a několikátého panáka Jima. Byla to povedená akce, potom co jsme dopily alkohol, který jsme přivezli zvolily jsme ústup do hospody. Tam čepovali pouze desítku, ale pingl točil místo půllitrů pinty.
Po ochutnávce místního samoseru, jsme zamířily zpět do města na pivo normálního typu. Což byla v našem případě plzeň. Dal jsem si jen dvě piva, začal jsem na sobě cítit, že jsem nalitej. Netrvalo dlouho a šel jsem domů. Za to částečně mohla i ta trubka co seděla vedle mě. Strašně se mnou chtěla prohodit pár slov, ale nechápala, že na ní nemám náladu, a že mi je úplně u prdele. To bylo něco s čím se evidentně setkala poprvé. Soudě podle její reakce, jsem usoudil, že se jí to vůbec nelíbilo, ale to byla její věc.
Cestou domů, jsem ještě tak trochu přemýšlel o tom, že bych si dal ještě někde pivo. Nebyl jsem si jistý, že tam dojdu, tak jsem šel domů. Ještě mě před bytem napadlo, že bych šel někam na jídlo. Došlo mi, že jediný kdo má otevřeno je ten kšeft s kebabem. To se mi jíst nechtělo, tak jsem šel domů si lehnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama