Dodělávka

1. září 2015 v 19:37 | Edgar
Ku podivu jsem se z postele vykopal rychle. Bylo to, asi zapříčené tím, že jsem věděl, že dnes budou samé dodělávky, takže nebylo v plánu moc dělat. To tak většinou bývá, když se dodělává. Z pravidla se nechávají dobroty až na konec. Rychle jsem se oblékl do pracovního a mazal směr práce.
Překonalo to, ale mé očekávání. Na to, že to byla dodělávka to docela ušlo. Zase jsem byl jediný kdo ten názor měl. Ostatní nadávali a vůbec byli nespokojení s tím co se dělalo. Nikdy jsem to nechápal, protože si říkám, když už je něco hrozného, proč si to ještě zhoršovat tím, že si to budu dokola opakovat v hlavě. Občas se to ostatním pokouším vysvětlit, ale bohužel mi opakují, pořád jen ty samé sprosté slova. V tomhle jsem ten optimista, který si dokola říká, může být i hůř, a že hůř po těchto akcích bývá. Pokaždé to dopadne tak, že v následujícím mýťáku je, buť větší kopec, nebo dřevo co nestojí za nic.
Po práci jsem byl rozhodnut jít na pivo. Hlavně, protože se otevírala jedna hospoda, do které zdatně chodím už nějaký ten roček. Odehrálo se tam hodně zajímavých událostí. Byl jsem tedy zvědaví, jak to tam noví majitel povede. Šel jsem tedy směrem do dveří, v půlce cesty jsem se otočil a šel směrem do hospody, kam jsem si zvykl chodit. Ani nevím proč jsem to udělal. Jediný co mě napadá je to, že v té hospodě se vystřídal čtvrtý majitel a měl jsem všechny rád. Hlavně jsem všechny znal. Teď se tam navrtal někdo koho, ani neznám a toho nechci podporovat.
Dole v hospodě jsem zjistil, že nemusím mít výčitky. Nebyl jsem sám kdo má to samé stanovisko vůči novému majiteli hospody, protože jsem tam potkal štamgasty. To mě hodně potěšilo. Byl jsem rád, že nejsem sám, a že nebudu obviněn z bojkotu. Po pár chvílích jsem si uvědomil, že jsem z bojkotu obviněn už dávno, protože do náhradní hospody jsem docházel sporadicky. A navíc jsem se s ostatními moc nebavil. Ne, že by za to mohlo to, že jsem je třeba přestal mít rád nebo to, že jsme se nepohodly, ale prostě bez hospody na hoře, mi moc nechutná. Na víc dole je wifi, takže tam čtu na mobilu zprávy a ostatních si nevšímám. Na hoře v hospodě totiž frčel jen Blesk, a to se mi nezdá jako dobré čtivo. Občas byli dny kdy byl k dostání i Aha. Občas byli dny, kdy se mi divili, proč to nečtu, odpověď byla vždy jednoduchá.
Po tom co jsem vypil svůj dnešní příděl piv, co jsem si stanovil, jsem šel domů. Tam jsem se naložil do teplé vody a četl Dvě věže, nemůžu se dočkat až budu u Návratu krále. Vzhledem k tomu, jak rychle to čtu, a že to začínám znát skoro jako své boty, tak to dočtu ve čtvrtek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama