Debata

8. září 2015 v 21:38 | Edgar
Dneska už od rána bylo hezky. Tedy až na tu zimu, ta mě zastihla nepřipraveného, ale jak to na podzim bývá, kolem jedenácté mě úplně přestala trápit. Neřešil jsem jí, byl jsem poučen pro příště, abych se více navlíkl, ale vím, že do sněhu to neudělám. Protože ted, když se pořádně obléknu, tak budu vrstvy prádla ze sebe svlékat jak had. Počkám až bude fakt mrznout.

Cestou z práce mě za ujmul jeden docela zajímaví rozhovor, který vedli ostatní. Před tím musím poznamenat, že se skládáme ze dvou nekuřáků, dvou kuřáků a jednoho co hulí jen, když pije. Sice teď pije dost, ale většinu roku je skoro nekuřák, takže je na pomezí dvou táborů.

To hlavní co chci říci je to, že ti tři co nehulí nebo ten jeden rekreačně, strašně řešili nekuřácký zákon. To by člověka moc nepřekvapilo, mě to docela dostalo, i když je znám tolik let. Hlavně to jakým způsobem řešily tuto problematiku. Začali řešit hlavně to, co teď bude s těmi nebohými kuřáky v zimě, kdy prostě asi nebudou chtít ven na cigáro. A pak řešili, že to je strašně nefér. Hlavně protože možná to dopadne tak, že v té hospodě budou sedět sami. V téhle fázi už mi to přišlo celé postavený na hlavu. Tak jsem řekl, nebojte chlapy, teď se dáme dohromady ostatní lidi co chtějí ještě něco někomu zakázat a zakážem veganům, chodit do restaurací. Kdybych věděl, že moje jen tak plácnutá blbost do větru, rozpoutá ještě větší diskusi na téma co by se dalo dál zakázat, tak to ani neřeknu.

Nejvíc mě upoutala ta myšlenka zakázat v hospodách alkohol. Co si budeme povídat, bylo by to docela logické, s ohledem na zdraví lidí. Škodí, ničí vztahy ať už kamarádské, či partnerské, takže by bylo nejlepší ho zakázat. Navíc vyvolává rvačky a autonehody, proč ho nezakázali. Můj sen od dneška je, jít do nezakouřené čtyřky hospody a dát si šťávu z pampelišek. Kéž bych mohl svůj sen uskutečnit. Nebudu lhát. Sel bych tam jen jednou na deset minut, pak bych šel do nezakouřené čtyřky hospody, tam si dal jedno pivo místo pěti či deseti. A pak šel v klidu domů, protože tam taky nekouřím. Tak co bych dělal v knajpě, když to samé mohu mít doma a levněji. Když mi bude smutno, tak pozvu kamarády a budeme hulit na balkoně.

Po té plodné diskuzi v autě, jsem šel rovnou do knajpy na šest piv. Samozřejmě jsem si musel koupit cigarety, když jsem si je koupil, tak my došlo, že bych si za tu cenu v době, kdy jsem začal kouřit koupil tři krabičky. Když jsem se nad tím trochu zamyslel, tak kdyby všichni mí předkové neumírali ve věku lehce přes devadesát, bez ohledu na kouření či pití, tak se ozvu, že stát se mnou nebude mít problémy. Když nad tím tak uvažuji, tak to nebude mít tak jako tak. Protože až uvidím, že začíná pomalu padat opona, odejdu sám a dobrovolně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama