Prší

18. srpna 2015 v 19:33 | Edgar
Ráno se mi vstávat opět nechtělo, i když už jsme se jako kolektiv dohodli, že brzké vstávání už opustíme. To pro mě znamenalo, že jsem vstával o hodinu a půl později. To ale znamenalo, že jsem šel spát pozdě, protože jsem měl hodinu a půl k dobru. S námahou jsem se vykopal z postele a začal se oblékat do pracovních hadrů. Nevnímal jsem okolí a byl jsem rád, že jsem rád. Když jsem si začal čistit zuby, tak jsem uslyšel divný zvuk, který mi jasně říkal, kámo nikam nechoď, venku leje jak z konve. Ale poslechl jsem hlas z venku a ten vnitřní? Pochopitelně že ne. Šel jsme do práce. Šel jsem sídlištěm, koukal jsem, že nejsem sám, který v tom dešti co sílil nejdu sám.

Naštvaně jsem došel na místo kde se scházíme. Jediné co mě uklidnilo, že nejsem sám. Byli jsme tam všichni, tak jsme aspoň pokecali. Když jsme se dohodli, že pracovat dneska nemá smysl. Hlavně jsme probírali naše pracovní plány na středu a rovnou si dali závazek, že víkend bude pracovní. To mi docela zbouralo plán jít na houby, když už konečně budou růst. Chvíli jsem cítil spravedliví hněv na rozmary počasí. Pak jsem si řekl, že v lese budu tak jako tak. Když budu mít čas, tak ty houby najdu, nebo budu o ně rovnou zakopávat, jako se to stalo minulí rok. Ve veselé náladě jsme se rozloučily a domluvili, že jestli zítra bude pršet jako dneska, tak ani nevylezeme z ven z bytů.

Cestou domů jsem pochopitelně zmokl až na kost. To mi nezabránilo v tom stavit v obchoďáku pro rum, abych se ohřál. Doma jsem ze sebe sundal mokrý hadry, hned jsme se osprchoval a pak si udělal grog. Lehl jsem si do postele, vzal si k tomu knížku, kterou jsem měl hned po ruce a dal se do čtení. Grog a nevyspalost mě během chvíli uspali.

Spánek netrval dlouho, ale stačil mi. Venku ještě pořád pršelo a já nevěděl co dělat. Tak jsem se rozhodl, že si udělám filmoví maraton. Šel jsem pro velké balení arašídů, abych měl pohodu. Chvíli jsem přemýšlel na jaký druh filmů se budu dívat. Po chvíli jsem si vzpomenul, jak jsem jel posledně z Prahy autobusem. Koukal jsem se tam na Interview s upírem, ale nedokoukal jsem ho. Takže bylo rozhodnuto. Dokoukám ten film a pak si pustím další, s upíry. Hlavně jsem nechtěl vynechat posledního velkýho Draculu, kterýho hrál Gary Oldman.

Měl jsem hodně rád filmy s upíry a vlkodlaky. Do té doby dokud jsme nevyděl a nečetl část něčeho čemu se říká stmívání. Možná budu sám, ale po zhlédnutí půlky filmu a přečtení první knihy mi přišlo, že ty krvelačný monstra trošku víc zteplali. Tehdy jsme si řekl, že sice by člověk měl dát braku druhou šanci. Zde jsem, ale udělal vyjímku a řekl na dobro nikdy víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama