Počasí

21. srpna 2015 v 19:54 | Edgar
Pátek je většinou den plný radosti štěstí a hlavně, plný jedné myšlenky a ta myšlenka je, dneska je poslední pracovní den. Bohužel dnes to tak není. Vím, že mě čeká pracovní víkend a to celý. Na jednu stranu jsem rád, aspoň nebudu dělat o víkendu hovadiny. Například, nezřízeně pít alkohol na druhou stranu bych věděl, co o víkendu dělat radši, než být v práci. Včetně založení rodiny nebo sportování.
Po práci jsem se stavil v hospodě, abych pochytil co je nového. Seděli tam štamgasti se kterýma jsme chodil do jedné hospody, pár metrů vzdálené. Bohužel jí zavřeli. Tak že jsem si k nim při sedl a poslouchal novinky. Jako vždy nic zásadního se nestalo, různé klepy a drby, které člověka ani nebaví poslouchat. Když přešly na něco konkrétního, tak to byla výchova dětí, což je věc co jde úplně mimo mě. Občas se mě ptají na můj názor na věc. Vždy jim vysvětluji že se mě děti netýkají, ale nějak to nechápou. Pokaždé slyším, najdeš tu pravou a budeš s ní mít děti, budeš je vychovávat. Nechci jim brát iluze. Obzvlášť, když to poslouchám už šestým rokem. Kolikrát přemýšlím, že jim vysvětlím jak to se mnou je, že mi dítě nehrozí, protože můj přítel nemůže být těhotný. Konec konců já taky ne. Pak si, ale řeknu co jim je do toho, jen ať si myslí co chtějí. Máme přece svobodu.
V obchodu jsem si vyslechl rozhovor, dvou paní těsně pod čtyřicet. Na ty dámy mám štěstí a jsem za to docela rád. Protože když poslouchám to o čem se baví, tak vím, že moje problémy jsou malicherné. Fámy řeší kdo si koho vzal, kdo umřel a jaký měl pohřeb, a pak pochopitelně slevy a počasí. Počasí mám od nich nejraději, zpravidla se ta diskuse skládá ze základu, že je hnusně. Buď je moc vedro, nebo moc zima. Samozřejmě, že se do toho promítají i srážky dešťové, včera jich bylo moc, dneska jich je málo. Těším se až bude takové počasí, kdy ty dámy řeknou. Dneska je jak má být. Dneska je hezky. Bojím se, že to je jenom mé přání, protože nikdy nebudou spokojení s tím co je.
Doma jsem si lehl a pustil na internetu radio, ani ne po půl hodině, jsem ho vypnul. Protože hráli ten noví počin od Kabátů. Na to jsem prostě neměl patrony. Ne, že bych je neměl rád, ale poslední zajímaví cedko, pro mě bylo Děvky ty to znaj. Pak už to bylo jenom poslouchatelné, tedy do Go satane, pak už mi přestali připadat zajímaví. Nevím jestli to je tím, že jsem o nějaký ten roček starší nebo tím, že tehdy jsem je považoval za to nejlepší co mohlo být. Podle mě je v tom od každého trochu.
Chtěl jsem se ještě podívat co hrají ostatní rádia, ale rozmyslel jsem si to. Vzal jsem radši krabici kde mám koncerty a hledal něco na poslech. Dlouho jsem to přehraboval, pak jsem si nakonec vybral koncert Led Zeppelin Celebration Day. Lehl jsem si a četl Strážnou věž, kterou mi tu nechali jehovisté. Jako vždy to bylo velice poučné, občas si říkám, že by z toho byl zajímaví film, žánru hořká komedie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama