Pivo

20. srpna 2015 v 21:18 | Edgar
V jedné písni, kterou jsem poslouchal, jako malí capart se zpívalo. Minulí čtvrtek šel po mě krtek. I když minulí čtvrtek po mě nikdo a nic nešlo. Dnes to bylo takoví, že jsem si připadal jako by po mě šla smůla, anebo spíš mě pronásledovala karma. O tom co se dělo v práci radši, ani nemluvím, protože si myslím, že by to přineslo smůlu.
Po práci jsem chtěl jít na pivo. Zabránilo tomu to, že tam zase obsluhuje ta hnusná nepříjemná výčepní a navíc jsem si uvědomil co je za datum. Je totiž po výplatách. To tam většinou sedí jedna známá, kterou považuji za velikého mozkového magnáta a svoji inteligenci přenesla i na svoje děti. Ani nevím, kdo je blbější jestli ona nebo potomci. Samozřejmě její manžel má taky v hlavě, jak po žních. Nehodlal jsem tam sedět a poslouchat je, cítit, slyšet nebo jakkoliv smyslově vnímat. Tak jsem se hospodě vyhnul.
Tvrdím to, že pít sám doma pivo ať už z petek nebo plechovek, je hodně divný a dělám to nerad. Jenže moje chuť na pivo byla strašně velká, takže jsem si byl po cestě v obchodě koupit, s pocitem provinění proti svým zásadám, čtyři plechovky. Bohužel neměl chlazený. Takže jsem musel doma čekat až mi vychladnou.
Když mi vychladlo pivo, tak jsem se rozhodl, že si k tomu pustím něco zajímavého. Dlouho jsem hledal co a pořád nemohl nic najít. Až pak mě napadlo, oprášit zase pár koncertů. To aspoň nemusím moc sledovat a můžu u toho i dělat něco jiného. Třeba koukat zaujatě do stropu nebo prostě čumět do zdi. Když už jsem byl plně odhodlán, tak jsem si vzpomenul na to, že jsem dlouho neviděl seriál Jistě, pane ministře. Takže už bylo jasný na co budu koukat.
Jako vždy jsem se tuho seriálu bavil. Několikrát jsem přečetl i knihy a pořád mě baví. Kdy bych ten seriál znal dřív, tak bych udělal vše pro to, aby se stal státním úředníkem. Sice to bylo napsáno a natočeno v británii v osmdesátých letech, ale mám pocit, že to tak to funguje i u nás taky, jenom víc okatě a bez rytířských titulů. V té době jsem koukal spíš na Červeného trpaslíka. A Dave Lister byl pro mě hrdina. Sir Humphrey Appleby by mi připadal jako hnusný kravaťák.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama