Meloun

12. srpna 2015 v 18:55 | Edgar
Konečně se opět dostávám do toho ranního vstávání. Budík mě zvedl z postele po půl hodině. Docela mi chybělo to, že omladina už neřádila. To mohlo znamenat hned několik věcí. První, že ještě chlastají. Druhý, že jim došly peníze a sedí na suchu doma. Třetí, a asi nejhorší je ta, že mají kocovinu a ještě se léči. To by znamenalo, že dnešní mládež toho moc nevydrží. Často jsem míval hnusný kocoviny a ještě občas mívá, když to přeženu s panáky. Vždy je to hnus. Kocovina byla vymyšlena, aby slabší kusy už nepily vůbec. Jelikož spíš už piji jen to pivo. Protože jsem se nedávno zase hnusně opil z vodky. Tak se mi kocoviny už vyhýbají obloukem.
V práci se to dalo i přes veškeré hnusné vedro vydržet. Ráno jsme jely do práce přes hory, tam bylo po ránu dobře. Kolem patnácti stupňů, ale pak jsme sjeli dolů a tam už bylo přes dvacet. No, zkrátka hnus. Jestli bude tak hnusná zima jako léto, tak jí nechci, ani koutkem oka vidět, protože si živě dokáži představit tu nejhorší variantu.
V práci jsem vykouřil poslední cigaretu z krabičky, tu jsem zmuchlal a hodil do báglu. Když to zpozoroval můj spolupracovník, tak jen prohodil. "To zase nebudeš do pátku kouřit." Řekl to tak naštvaně, vím proč. Vždy mi říká, že nechápe jak můžu třeba i na tři dny přestat kouřit a pak si znovu zapálit. Několikrát se pokoušel přestat a nikdy mu to nešlo. Jeden čas jsem hulil víc než on. Když, viděl jak jsem to, ze dne na den z třicítky denně stáhl na krabičku týdně. Přestával kouřit za pomoci různých metod, které slyšel od ostatních. Takže jsem měl z první ruky jaký metody nefungují. A vím, že mi nebudou k ničemu.
Kvůli té hnusné ježibabě, která teď bude čepovat pivo v mé oblíbené hospodě po celý týden, jsem byl nucen pivo dnes vynechat. Nebudu přece chodit někam kde mě někdo nebetyčně štve. Obešel jsem tedy hospodu obloukem a šel rovnou domů. Po cestě jsem se ještě stavil ve večerce. Koupil jsem si nanuk a koukal po chlazeným pivu, ale pak jsem to definitivně vzdal. Protože desítku lahvovou fakt nedám, ani v tom vedru. Oči mi padly na velký meloun, který tam vyloženě čekal jenom na mě, tak jsem si ho vzal sebou domů. Tam jsem ho zdolával a koukal při tom na dokument o hledání Atlantidy. Svým způsobem velice zajímaví a poučný dokument, když to člověk bere jako folklór. Mám pocit, že to ale tvůrci mysleli vážně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama