Kniha

26. srpna 2015 v 21:30 | Edgar
O vraždění démonů se mi naštěstí fakt nezdálo. Spal jsem jako miminko. Až na to, že mě vzbudila zima, to mě hodně překvapilo. Když jsem si uvědomil, že je ještě léto, zároveň jsem měl radost z toho, že léto končí a přijde konečně podzim a zima. Což jsou moje oblíbený roční doby, a i to jaro dokáži strávit, když je rozumné. Přikryl jsem se, o točil na druhý bok a klidně pomalu usínal.

V práci jsem zjistil, že se opravdu blíží podzim, protože mi šla pára od pusy. Je sice pravda, že jsem byl skoro v tisíci metrech na horách. To nezabránilo abych spokojený, protože nebude dlouho trvat a přijde to i k nám dolů. Stromy budou shazovat listí a všechno bude pěkně barevné. No, už se nemohu dočkat.

V práci mi to uběhlo rychle, protože jsem měl v hlavě jen jednu myšlenku. A ta byla, že v pátek jedu do Prahy, za svým přítelem, který chystá nějaké překvapení. Je mi jasné, že to bude nějaká romantická blbost. Aspoň to tedy tak popisoval, až na to, že nepoužil slovo blbost. Nebránil jsem se představě co by to mohlo být, zatím mi je jasný, že to bude obsahovat večeři. Jsem hodně zvědaví jaká bude, několikrát mě to lákalo mu zavolat, nebo napsat a pokusit se z něj vypáčit aspoň co bude k jídlu. Pak jsem si, ale řekl, že se fakt nechám překvapit.

V sobotu má v plánu mě vzít do kina. To mě hodně překvapilo, v kině jsem nebyl dlouho. Nemám představu na jaký film půjdeme. Osobně do kina nechodím od dob Avatara, na kterým jsem byl s mojí kamarádkou, který byla zvědavá jako já. Akorát, že ona si z toho neodnesla psychickou újmu a totální nedůvěru k filmovému průmyslu. Do dneška nevím co to mělo znamenat, a proč to točili. Řekl mi, že si mám vybrat film. Když jsem prošel stránky kina, napadla mě ta největší hovadina co tam byla. Tak jsem mu to poslal esemsekou, ještě neodpověděl, zda s tím souhlasí. Ani se mu nedivím. Mě kdyby dal návrh na ten film, tak na něj pošlu Chocholouška.

Odpoledne jsem se rozhodl zasvětit knize, kterou jsem odhodil s tím, že to je blbost. Na plno jsem se do ní pokusil ponořit. Po čase to i šlo, uznal jsem totiž, že na utopický román ze západního německa jsem až moc velký cynik. Věc má, ale i svoji stinnou stránku, po tom co jsem se dostal do půlky knihy, jsem uznal, že to chtělo mít odvahu. Něco takového sesmolit a pak i vydat. Docela mě štvalo, když jsem pak na internetu sháněl více knih od toho autora. Bylo jasný, že u jedné nemohl zůstat. Zjistil, že víc už jich v češtině není. To mi přišlo docela škoda, protože co když jenom jedna knížka, je prapodivná a zbytek ujde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama