Dokumenty

27. srpna 2015 v 21:56 | Edgar
Dneska jsem měl opravdu radost. Už jsem viděl první strom, kterému žloutne listí. Byl a pořád jsem šťastný jako blecha. Konečně léto odtáhne pryč, pomyslel jsem si hned. Jako malí jsem měl pochopitelně léto rád, hlavně kvůli prázdninám, protože jsem je mohl prosedět u televize či počítače. Ten počítač, ani ne ale ta bedna na mě nechala trvalé následky. Tedy pokud se mě rodiče nepokusily nasměrovat do nějaké aktivity, třeba abych šel s kamarády a podobný blbosti. Pak, když jsem zestárl na patnáct, tak jsem chodil ven s kamarády, ale to už se jim nelíbilo, poněvadž jsem se vracel ožralí. Jednou mi dokonce naznačovali, jestli bych zase nechtěl sedět u těch dvou kamarádů. U počítače jsem pochopitelně seděl pořád, ale už ne přes den. Spíš v noci, protože se mi tam hromadila sbírka porno filmů.
V práci byl dnes pokus mě naverbovat do pracovního víkendu. Moje odpověď byla stručná a jasná. Byla pochopena hned a vzata bez veškerých námitek. I když si říkám, že odpovídat někomu, kdo je o půl života starší než já, naser si. Je krajně nezdvořilé, ale co takového si mě vychovali. Ty doby kdy mi připadalo jednomu z nich, říct třeba vole, jsou nenávratně pryč. Musím říct, že mě to drželo dlouho, ani po čtyřech letech společné spolupráce, jsem si to nedovolil. Dával jsem si pozor na jazyk. Pak se to ve mně zlomilo. Ono to, ani jinak dopadnou nemohlo, když jsem denně slyšel kolem sebe ty jadrné výrazy.
Doma jsem se pokus sbalit si věci na víkend. Jak to dopadne mi bylo hned jasné, zkrátka jsem si nic nezabalil. Místo toho jsem koukal na jeden investigativní dokument o tom, že nás navštěvují cizozemci. Pokaždé to beru jako takové dokumentární scifi a pokaždé si říkám na takovou blbost koukáš naposledy. Vždy se, ale objeví nějaká novinka, kterou musím vidět, i když je mi jasné, že to bude to samé co u ostatních. Tenhle nebyl ničím originální, bylo to vlastně šest dílů kecání o tom samém pořád dokola. Některé díly Akt X se mi zdáli důvěryhodnější než tohle.
Když už jsem jel ty mazce, tak jsem se ještě podíval na dokument o tom, že Hitler z Berlína utekl, a žil buď v Argentíně nebo v Antarktídě. Občas mě mrzí, že jsem se špatně vyučil, v lesnictví budoucnost holt není. Něco takového bych dal taky dohromady, nebo bych to i trumfl. Například kde jsou důkazy, že ho ufouni neodnesli na Mars či Neptůn a podobné blbosti. Když vidím něco podobného, tak přemýšlím o tom, že by nebylo od věci kontaktovat nějakého týpka, co natáčí tyhle věci a zkusit mu jí prodat. Pak si, ale uvědomím, že bych toho, asi nebyl schopen. Peníze jsou sice vždy potřeba, ale takhle ne.
Po tohle průplachu jsem se rozhodl, že už dobrý, tak jsem si pustil do hlavy hodně nahlas muziku, abych nevnímal svůj mozek, který řval cos mi to zase udělal. Lehl jsem si do postele a začínal se těšit na zítřek, až budu v Praze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama