Démon

16. srpna 2015 v 14:03 | Edgar |  Téma týdne
Vnitřní démoni bývají různí, třeba moc pití, cigaret, drog, postelových zážitků na jednu noc a taky moc jídla. To jsou samozřejmě ty příjemné věci, které podle všech jsou špatné, ale kdo vyzkoušel tak ví, že to není pravda. Je to nádhera, když si to člověk i užívá. Třeba pár let. Sice tělo a občas i rozum jsou po těchto zážitcích, když trvají déle trochu poznamenané, aspoň já jsem to jeden čas na sobě pozoroval. Naštěstí mě to tolik nepoznamenalo, jako jedeno mého spolu pracovníka v těchto neřestech.
Jeden čas jsme spolu vymetali hospody, krásný nonstopy. Který byly prosycený cigaretovým dýmem a hezkým zápachem trávy. Když bylo opravdu veselo, tak jsme ještě na hajzlech šňupali trochu českého kokainu zvaný pervitin. Bylo to velice veselé, hlavně pak ty rána a dojezdy. Kolikrát jsem si nepamatoval celý týden, nebo se mi to vlilo do jednoho dne. Několikrát se povedlo, že jsme se probudili nazí vedle sebe. Poprvé to byl docela problém, protože věděl o mém nezájmu o holky. Měl docela obavy, že jsme spolu dělaly nemravnosti. Po tom co jsem ho uklidnil, že kdyby to tak bylo, tak asi jen tak nesedí na posteli. Ale držkuje, že ho bolí rektum a navíc, tak ožralí aby se mi líbil nikdy nebudu. Po tom co jsem ho urazil a uklidnil. Už byl v klidu, ale vždy se pídil po tom co se mi na něm konkrétně nelíbí. Když jsem mu nechtěl odpověď, tak provokoval. Ale nic nikdy mezi námi neproběhlo.
Pak se to všechno změnilo. Přestali jsme, ne sice ze dne na den, trvalo to asi půlroku, než jsme přestaly úplně. Jako by jsme pomalu, ale jistě dospívaly. Po posledním velkým tahu jsme se i nějaký ten roček ne viděli. Během toho času jsem přestal hulit trávu, protože mě to vyloženě přestalo bavit. Pití jsem omezil víc, než dost. Hlavně tvrdý alkohol. To prakticky u mě znamená, že se ze mě stal abstinent, protože pivo není alkohol.
Když, jsem jednou šel z práce, tak vedle mě zastavilo auto. Z okýnka vykukovala jeho hlava. Tak jsme se po dlouhé době, trvající skoro tři roky viděly. Překvapil mě tím, jak najednou vypadal jinak. Ostatně, já taky. Měl jsem o dost kratší vlasy a nebyli mi vidět lícní kosti. On na tom byl podobně, přibral asi zhruba dvacet kilo. Dali jsme se do řeči. Vysvětlil, že za tu váhu může jeho chuť k jídlu, která se najednou objevila, tak začal kynout. Musel jsem se tomu pousmát, protože vždy říkal, že by nechtěl být tlustý, protože by si připadal méněcenně.
Vystřídal jeden, dalo by se říci nezdravý život za jiný. Strašně se mi líbilo, když mi říkal, že místo piva pije teď limonády a ve stejným množství, což je pět litrů denně, někdy i víc. Místo cigarety si dává čokoládu. To mi připomenulo mě, když si nechci zapálit celý den a mám chuť. Tak jím gumoví medvídky v množství větším než obrovským, Kolikrát by bylo pro mě finančně lepší si prostě zapálit, než jíst ty medvídky. Ale prý to pomáhá na klouby. Místo trávy si teď dává dvojité obědy a ležení u televize. Nedalo mi to a musel jsem se ho zeptat kde a co se v něm zlomilo. Sám mi nedokázal odpovědět. Řekl mi jen, že je to pro něj taky smutný, že se z něj stal někdo kým opovrhoval.
Než jsme rozhovor spolu skončily, tak jen tak prohodil, že teď by se mi, asi vůbec nelíbil. Pousmál jsem se a řekl mu, že ve fyzické kráse to nebylo. Jen mě odpuzoval člověk, který vypil víc než já. Zasmál se řekl, že jsem divný a odjel svou cestou.
Říkal jsem si zaplať pánbůh, že mě zůstal jeden vnitřní démon, který mě nutí k pohybu, který mě nenechá sedět na zadku déle než den. A taky mě nutí lézt na váhu a říkat tohle je ještě dobrý a tady kámo zpomal. Jedna moje kamarádka mi říkala metrák je chlapská váha. Na to jsem jí vždy odpovídal. Možná pro někoho určitě, ale pro mě ne. Nechci tahat zbytečný kila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 little baby little baby | 16. srpna 2015 v 16:53 | Reagovat

Pekne napísané :)
https://www.youtube.com/watch?v=za2EnDIqF9U

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama